fbpx

DOMINIKA I EMMANUEL – ŚLUB MIĘDZYNARODOWY KIELCE

DOMINIKA I EMMANUEL – ŚLUB MIĘDZYNARODOWY KIELCE

.

Polsko-francuskie wesele Dominiki i Emmanuela

Ona – Polka i On – Francuz. Dominikę i Emmanuela połączyła wielka miłość ❤️, którą postanowili przypieczętować ślubem w Polsce, a dokładnie w położonym w samym sercu Gór Świętokrzyskich Klasztorze na Karczówce. W tej wspaniałej uroczystości, która odbyła się w lipcu 2022 roku, uczestniczyło również Ich dwoje cudownych Dzieci.

Z okazji ślubu i wesela Dominiki oraz Emmanuela kolejny raz mieliśmy przyjemność gościć w Dworku Binkowski. To tutaj miały również miejsce przygotowania do ceremonii, podczas których oczywiście byliśmy i fotografowaliśmy Młodych. Zjawiskową suknię ślubną pomagała założyć Dominice jej świadkowa, zaś Emmanuel większość czynności związanych z szykowaniem się wykonywał sam. Zarówno Synek, jak i Córeczka aktywnie towarzyszyli Rodzicom na każdym etapie przygotowań ❤️.

Ceremonia ślubna w Klasztorze na Karczówce

Zabytkowy, kameralny Kościół p.w. św. Karola Boromeusza znajduje się na samym szczycie Karczówki – wzniesienia pokrytego ciemnozielonym lasem, położonego na południowy zachód od centrum Kielc. Miejsce to jest piękne, zaciszne, otoczone wyjątkową roślinnością. Co ciekawe, w przeszłości obszar Karczówki był wykorzystywany górniczo – wydobywano tu wapień oraz rudy ołowiu, a pozostałości dawnych prac górniczych w postaci szybów i rowów poeksploatacyjnych wciąż są widoczne na stokach. Od 1957 roku na Karczówce istnieje rezerwat krajobrazowy.

Właśnie tutaj, w białych murach Klasztoru na Kruszcowej Górze, Dominika i Emmanuel, wśród licznie zgromadzonej rodziny i przyjaciół, powiedzieli sobie „tak”. Podczas uroczystości były obecne Dzieci Młodej Pary. Po złożeniu przysięgi małżeńskiej i zakończeniu ceremonii, pod Kościołem na Młodych czekali licznie zebrani, uśmiechnięci Goście. W przepięknym przyklasztornym ogrodzie Nowożeńcy przyjmowali od Nich życzenia ślubne.

Dworek Binkowski i wesele Młodych

Wybrany na miejsce wesela Dworek Binkowski zlokalizowany jest w Parku Baranowskim. Klimatem nawiązuje do tradycji regionu i stwarza niezwykle kameralną atmosferę. W tej spokojnej, zielonej okolicy, Młodzi zostali powitani przez Rodziców chlebem i solą, a następnie tradycji stało się zadość i Pan Młody przeniósł Panią Młodą przez próg domu weselnego. Na Nowożeńców czekała klasycznie i elegancko przystrojona sala, cała w bieli, w której obok siebie stały dwie flagi: polska i francuska. Para Młoda zaprezentowała piękny pierwszy taniec, a następnie rozpoczęła się znakomita zabawa, podczas której były liczne toasty i parkiet ciągle zapełniony przez Gości. Nie zabrakło również licznych atrakcji dla dzieci takich, jak: gry, tańce, wielkie bańki mydlane i zabawy z udziałem animatora. Restauracja Dworku Binkowski spisała się na medal podając znakomite, przepyszne dania.

Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku

Na miejsce sesji plenerowej Dominika i Emmanuel wybrali Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Wokół Pałacyku rozciąga się przepiękny park w stylu angielskim, stanowiący bardzo wdzięczne miejsce do romantycznych sesji fotograficznych. Ciekawostka: ogród urządzał niezwykle znany w ówczesnych czasach ogrodnik, Franciszek Szanior, twórca Ogrodu Botanicznego, Ogrodu Saskiego oraz wielu innych na terenie Polski. Para Młoda pozowała na tle bogatej roślinności, jak też na tle pięknych tarasów Pałacyku. Zwieńczeniem sesji było wykonanie zdjęć całej rodziny: Pary Młodej i dwójki Ich cudownych Dzieci.

Nowożeńcom życzymy nieustającej miłości❤️ oraz wszystkiego najlepszego!

Fotograf Kielce poleca:

Sala weselna: Dworek Binkowski

Sesja plenerowa: Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku

Fotografia: Dziopa.pl Fotografia Ślubna i Eventowa/ Fotograf na wesele Kielce/ Fotograf weselny Kielce/ Fotograf ślubny Kielce

Share this post: