fbpx

Eliza i Sebastian – piękna uroczystość ślubu oraz wesele w Lipowym Dworze

Eliza i Sebastian – piękna uroczystość ślubu oraz wesele w Lipowym Dworze

„Chcę razem z Tobą iść przez życie stawiając czoła wszelkim burzom i przeciwnościom (…) Jak pisał święty Paweł, miłość jest ponad wszystkim, nigdy nie ustaje i wszystko przetrzyma” – to tylko fragment przepięknej przysięgi, jaką Panna Młoda Eliza usłyszała od Pana Młodego Sebastiana podczas ich wspaniałej ceremonii ślubnej, która odbyła się w dniu 24 lipca 2021 roku. Z racji wyznawanych wartości i przekonań, para zdecydowała się na niezwykle ważną dla niej uroczystość kościelną w obrządku protestanckim. Najistotniejsze jest w nim podkreślenie przymierza, które małżonkowie zawierają przed Bogiem.

Wzajemne składanie przysięgi małżeńskiej – samodzielnie napisanej – to tylko jeden z wielu szczególnych momentów ślubu i wesela według wyznania protestanckiego, które mieliśmy zaszczyt oraz przyjemność uwiecznić na poniższych fotografiach. A nie każdy fotograf weselny (Kielce) ma taką okazję!

Uroczyście i elegancko było już począwszy od przygotowań. Panna Młoda spędziła ten czas w rodzinnym domu w Bielinach, wsi wartej odwiedzenia, położonej u podnóża najwyższych szczytów Gór Świętokrzyskich – Łysicy i Łysej Góry. Bieliny posiadają bardzo ciekawą historię, niepowtarzalny i tajemniczy klimat, a także słyną w Polsce i za granicą z uprawy truskawek o wyjątkowym smaku oraz aromacie. Jeśli interesuje Was fotografia ślubna Kielce, to z pewnością jest to interesujący pejzaż do zdjęć. W tej właśnie miejscowości, w domu rodziców, Pannie Młodej towarzyszyła świadkowa Karolina, która pomagała w ubraniu zjawiskowej sukni ślubnej od La Mariee. Z kolei Pan Młody przygotowywał się w Lipowym Dworze, w którym miały się odbyć ślub i wesele.

Ach, cóż to za miejsce…! Obiekt położony w miejscowości Chrusty, w gminie Zagnańsk, w iście malowniczej scenerii w zaciszu lasu, stanowił idealną przestrzeń na ślub plenerowy, o jakiej marzy niejeden fotograf ślubny. Kielce i okolice to wiele pięknych miejsc, trzeba przyznać. Na uwagę w Lipowym Dworze zasługuje na przykład urokliwy taras z widokiem na Świętokrzyską Polanę, ale nie tylko.

Ze względu na wyznanie Młodych, samą uroczystość zaślubin wzbogaciły modlitwy, śpiewy i poruszające kazanie – elementy charakterystyczne dla ślubu protestanckiego. Akompaniament instrumentów muzycznych jeszcze bardziej podkreślał elegancki styl przyjęcia. Pogoda dopisała, a goście czuli się wyjątkowo i swobodnie zarazem. Pierwszy taniec Pary Młodej urzekł wszystkich uczestników wesela, którzy następnie dołączyli do żywych rytmów muzyki i praktycznie nie schodzili z parkietu. Nie zabrakło również weselnych zwyczajów, jak rzucanie bukietem i innych zabaw. Koniecznie trzeba też wspomnieć o przepysznych potrawach oraz fantastycznej obsłudze kelnerskiej.

Niezapomniane chwile udało się również uwiecznić w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie, gdzie miała miejsce sesja plenerowa Elizy i Sebastiana. Każdy fotograf na ślub (Kielce) ma tutaj wielkie pole do popisu! Niezwykła roślinność, w tym majestatyczne drzewa i kwitnące kwiaty, są naprawdę wdzięcznym tłem dla zdjęć i każda para będzie się na nim prezentować zjawiskowo. Zachwycić mogą tutaj tak samo na żywo, jak i na zdjęciach: kolekcje róż, kolekcje roślin tropikalnych i subtropikalnych, kolekcje flory Polski, Ogród Zmysłów, żeby wymienić tylko niektóre z licznych tutejszych atrakcji. Polecamy, jeśli marzycie o niezapomnianej sesji plenerowej.

Eliza i Sebastian też byli zadowoleni. Zresztą, zarówno podczas ślubu, jak i wesela na twarzach młodych małżonków cały czas malowało się zadowolenie, szczęście i wzajemna miłość. Życzymy Młodej Parze takich pięknych emocji przez całe życie – miłość nigdy nie ustaje!

Fotograf Kielce poleca:

Suknia Ślubna: La Mariee

Garnitur: Roland Moda Męska

Sala weselna: Lipowy Dwór

Sesja plenerowa: Ogród Botaniczny w Powsinie

Fotografia: Dziopa.pl Fotografia Ślubna i Eventowa/ Fotograf na wesele Kielce

Share this post: