Jak dobrać suknię ślubną do karnacji? | Kielce – dziopa.pl
ScrollToTop

Jak dobrać suknię ślubną do karnacji?

Jak dobrać suknię ślubną do karnacji?

Ślub i wesele. Wyjątkowa uroczystość, bal jak z bajki. Dlatego królowa tego balu, jaką jest Panna młoda, musi wyglądać olśniewająco. Zarówno w tym dniu, jak i na pamiątkach z tego niezwykłego wydarzenia. Często mówi się o doborze sukni do figury czy stylu. Niezwykle ważny jest też odcień dobrany do karnacji. To odpowiedni kolor sprawi, że będziemy wyglądać na zmęczone, czy może pełne blasku. Zarówno podczas wesela, jak i na powstałych w trakcie niego zdjęciach.

Pięćdziesiąt odcieni… bieli

No może nie aż tyle, choć sprawne oko pewnie znajdzie ich dużo więcej, niż opiszemy poniżej. My skupiamy się na tych najpopularniejszych.

Czysta biel:

Kolor ten nieco połyskuje lekkim, niebieskawym akcentem. Najczęściej spotykana w sukniach, ale komunijnych. Delikatna, migocząca, nieco zimna. Jednak tak naprawdę najlepiej będą wyglądały w niej panny młode o najciemniejszych karnacjach.

Śnieżna biel:

Bardzo podobna do czystej bieli, dla wielu osób nie do odróżnienia. Jednak nie posiada ona tego niebieskawego odcienia, choć dalej jej nieco bliżej do zimnego niż ciepłego koloru. Podobnie jak w przypadku czystej bieli, najkorzystniej prezentują się w niej osoby o ciemniejszej karnacji.

Écru:

Jeden z najpopularniejszych odcieni sukien ślubnych w ostatnich latach. Często mylony jednak z innymi odcieniami, już niekoniecznie bieli, ale nawet żółci czy brązów. Tak naprawdę écru to kolor naturalnego jedwabiu. Biel o dosyć wyraźnym, ciepłym odcieniu. Dosyć uniwersalny kolor, jeżeli chodzi o dobór do karnacji. Najlepiej jednak prezentują się w nim kobiety o niezbyt jasnej ani niezbyt ciemnej skórze.

Perłowy:

Kolejny odcień, który najlepiej prezentuje się na kobietach dosyć ciemnej karnacji. Kolor nieco zbliżony do czystej bieli, ale jednak z lekką nutką wanilii. Niezwykle trudny do znalezienia, Jednak gdy się uda, zachwyca lekkością.

Kość słoniowa (Ivory):

Bardziej beż niż biel w porównaniu do powyższych kolorów, ale widoczne jest to tylko przy porównaniu. Kość słoniowa to piękny odcień dla każdej Panny Młodej, w tym także tej o niezwykle białej, porcelanowej cerze.

A teraz wyjdźmy z bieli, bo to niekonieczne ona musi królować w ten dzień.

Szampański:

Najlepszy kolor dla kobiety o ciemnej skórze. Nadaje jej spektakularny wygląd. Sam kolor to lekki, złoty odcień, przypominający właśnie ten popularny weselny trunek.

Pudrowy róż:

Delikatny, jasny odcień różu, który doskonale pasuje jako materiał do sukni w stylu Vintage. Przepięknie prezentuje się na kobietach o jasnej karnacji, nadając jej lekkości i słodyczy.

Najważniejsze jednak jest pamiętać, żeby czuć się w danym kolorze po prostu dobrze. Dobrym pomysłem jest przeglądanie katalogów pod kątem nie tylko wyboru kroju, ale właśnie zobaczenia na własne oczy, jaki odcień, jak prezentuje się na zdjęciach w zależności od karnacji modelki.