fbpx

ANASTAZJA + KRZYSZTOF – WYJĄTKOWY ŚLUB WYJĄTKOWEJ PARY

ANASTAZJA + KRZYSZTOF – WYJĄTKOWY ŚLUB WYJĄTKOWEJ PARY

W 2023 roku mieliśmy przyjemność fotografować przepiękny ślub nadzwyczaj sympatycznej pary, Anastazji i Krzysztofa. Młodzi przygotowywali się do tego Wielkiego Dnia wraz z  bliskimi. Anastazja szykowała się w towarzystwie Świadkowej, Krzysztof zaś mógł liczyć w tym czasie na pomoc swojego Świadka. Wyjątkowy moment udało nam się uwiecznić na zdjęciach, gdy Pan Młody tuż przed ślubem zjawił się w domu Panny Młodej – co to były za emocje!

Ceremonia ślubna w Klasztorze na Świętym Krzyżu

Warte uwagi fotografie powstały również w miejscu ceremonii ślubnej, to jest w kościele znajdującym się na Świętym Krzyżu (Łysej Górze) w Górach Świętokrzyskich, w parafii Nowa Słupia. Jest to najstarsze polskie sanktuarium, pochodzące z XII wieku, miał je ufundować w tamtym czasie Bolesław Krzywousty. Zgodnie z dawnym zwyczajem w fundamentach zamurowywano obiegowe monety, zaś w XVIII wieku w fundamentach kościoła znaleziono brakteaty (rodzaj monety z bardzo cienkiej blaszki opatrzonej stemplem odbitym tylko z jednej strony) z napisem: B ole slaus. Z ówczesnej świątyni zachował się jedynie fragment muru w północnej ścianie obecnego kościoła od strony krużganków.

W tych właśnie zabytkowych wnętrzach klasztoru Anastazja i Krzysztof powiedzieli sobie „tak”. W ceremonii uczestniczyło wielu Gości, którzy nie kryli swego wzruszenia na widok pięknej Pary Młodej.

Czarujący Świętokrzyski Dwór

Życzeniom dla świeżo upieczonych Nowożeńców nie było końca. Po wszystkich serdecznościach Młodzi weszli do Świętokrzyskiego Dworu, w którym to mieli świętować swój Wielki Dzień.

Niezwykle klimatyczna sala weselna, z zachwycającym widokiem na Góry Świętokrzyskie to wymarzone miejsce na uroczystość weselną dla niejednej pary. Górskiego charakteru dodawały wnętrzom drewniane bale i dekoracyjne rzeźbienia nad oknami. Bukiety białych kwiatów i żyrandole z delikatnym światłem dopełniały całości.

Anastazja i Krzysztof zainicjowali zabawę swym zjawiskowym, pełnym emocji, pierwszym tańcem. Później parkiet był zapełniony niemal przez cały czas, w czym z pewnością pomagała energetyzująca muzyka grana na żywo do samego rana.

Park Etnograficzny w Tokarni

Na miejsce sesji plenerowej Anastazja i Krzysztof wybrali Park Etnograficzny w Tokarni, czyli skansen wsi kieleckiej, oddział Muzeum Wsi Kieleckiej w Kielcach położony w dolinie Czarnej Nidy. Ekspozycja odwzorowuje pejzaż wiejski XVIII i XIX wieku, więc wykonane przez nas fotografie, podobnie jak te z wesela, utrzymane są w naturalnym, rustykalnym stylu. W Parku znaleźć można zatem wiele interesujących do zwiedzania i fotografowania obiektów przemysłu wiejskiego, na przykład wiatraki – na tle jednego z nich Para Młoda pozowała – a ponadto tradycyjne wyposażenie domów czy urządzenia warsztatowe: tkackie i plecionkarskie. Warta uwagi jest również mała architektura (studnie) czy aranżacja przyrody: ogródki przydomowe, ziołowe oraz łąki.

Zdjęcia z tego miejsca mogą być naprawdę wyjątkowe. Mam nadzieję, że i dla naszej Pary Młodej takie są i pozostaną.

Nowożeńcom życzymy dużo miłości, szczęścia oraz pięknej wspólnej drogi ❤️

Fotograf Kielce poleca:

Sala weselna: Świętokrzyski Dwór

Sesja plenerowa: Park Etnograficzny w Tokarni

Fotografia: Dziopa.pl Fotografia Ślubna i Eventowa/ Fotograf na wesele Kielce/ Fotograf weselny Kielce/ Fotograf ślubny Kielce

Share this post: