fbpx

Kasia i Grzegorz – romantyczny Wielki Dzień i… doskonała zabawa

Kasia i Grzegorz – romantyczny Wielki Dzień i… doskonała zabawa

Kasia i Grzegorz – romantyczny wielki dzień i doskonała zabawa

Romantyczny wielki dzień i niezapomniana, przesympatyczna atmosfera weselna. Tak pokrótce można opisać ślub oraz wesele Kasi i Grzesia, którzy powiedzieli sobie „tak” w położonej w Górach Świętokrzyskich Nowej Słupi. To tutaj miały miejsce zarówno przygotowania Młodej Pary, jak i uroczystość zaślubin. To właśnie z okna w miejscu przygotowań Pana Młodego rozpościerał się niesamowity widok na Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, najstarsze sanktuarium na ziemiach polskich, bo pochodzące aż z XI-XII wieku. Wprost idealny pejzaż do uwiecznienia – poleca go niejeden fotograf ślubny (Kielce).

Ślub kościelny, który mieliśmy okazję fotografować, odbył się w kameralnym gronie rodziny i przyjaciół. Z tego względu miał swój niezwykły, niepowtarzalny urok i charakter. A następnie, jako fotograf weselny (Kielce) towarzyszyłem Pani Młodej i Panu Młodemu w niezapomnianym weselu, na którym bawiło się… 28 gości! Taka liczba uczestników przyjęcia weselnego nie oznaczała jednak bynajmniej spokojnej atmosfery. Zabawa była tak żywiołowa i udana, że pobiła na głowę niejedno wesele liczące 200 gości!

To pamiętne przyjęcie odbyło się w Restauracji U Jana położonej w jednym z najpiękniejszych miejsc Gór Świętokrzyskich, w punkcie przecięcia się dwóch pasm górskich. Do zabawy zachęcały starannie dobrane, porywające do tańca kawałki muzyczne rozbrzmiewające z głośników podłączonych do laptopa. Tańcom nie było więc końca! Sympatyczna obsługa restauracji dbała o to, aby gościom niczego nie brakowało.

Spokojniejsza, a wręcz nastrojowa i romantyczna atmosfera towarzyszyła sesji plenerowej nowożeńców. Co ciekawe, składała się z dwóch części. Pierwsza miała miejsce na terenie ogrodu Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, wsi o bogatej historii sięgającej jeszcze XVI wieku.  Wtedy to Oblęgorek należał do Hieronima Odrowąża, a w miarę upływu lat, gdy majątek podupadał, w wieku XVII przeszedł do rąk magnackiej rodziny Tarłów. Oblęgorskie włości znów zmieniły właściciela pod koniec XIX wieku, aż ostatecznie zostały kupione przez naród polski, który podarował ten majątek Henrykowi Sienkiewiczowi.

„Oblęgorek oczarował mnie zupełnie…” – takie słowa pisarza znajdziemy w jego listach i faktycznie nie sposób odmówić temu miejscu ogromnego uroku. Każda fotografia ślubna (Kielce) tu wykonana będzie naprawdę efektowna. Pochodzący z lat 1900-1902 pałacyk położony jest na skarpie, w obrębie starego parku, a prowadzi do niego urokliwa, 4-rzędowa aleja lipowa.

Z kolei na drugą część sesji plenerowej Kasia i Grzegorz wybrali okolice Jeziora Elżbiety. I tu było nie mniej romantycznie! Jezioro znajduje się w lesie obok wsi Czartoszowy w gminie Łopuszno. Jest to przepiękna, malownicza okolica. Samo jezioro wzięło swą nazwę od Elżbiety, córki Adolfa Freya, będącego do 1934 roku właścicielem majątku ziemskiego w Czartoszowach. W tej chwili, choć jest własnością spadkobierców, dostęp do niego ma każdy, z czego chętnie korzystają spacerowicze oraz nowożeńcy poszukujący niezwykłych plenerów do swoich pamiątkowych sesji. Okolice te poleca prawie każdy fotograf na ślub (Kielce).

Jednym słowem, romantyczna, nastrojowa atmosfera i doskonała zabawa – tak będziemy długo wspominać wielki dzień Kasi i Grzegorza!

Fotograf Kielce poleca:

Sala weselna: Restauracja U Jana

Sesja plenerowa: ogród Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, okolice Jeziora Elżbiety

Fotografia: Dziopa.pl Fotografia Ślubna i Eventowa/ Fotograf na wesele Kielce

Share this post: