fbpx

MONIKA + MICHAŁ | REPORTAŻ ŚLUBNY BACHLEDÓWKA

MONIKA + MICHAŁ | REPORTAŻ ŚLUBNY BACHLEDÓWKA

Wesele Moniki i Michała na Bachledówce

Połączyło Ich nie tylko wzajemne uczucie, ale też wielka miłość do gór. Monika, pochodząca z Wielkopolski i Michał, z Małopolski, pobrali się na Bachledówce – wzgórzu na Pogórzu Gubałowskim. Wyobraźcie sobie zachodnie stoki Bachledówki, które malowniczo opadają do doliny Bystrego Potoku i miejscowości Ratułów, wschodnie zaś do doliny Czerwonego Potoku w Czerwiennem. W tak urokliwym zakątku Młodzi wyprawili swoje wesele, w którym nie mogło zabraknąć góralskiego klimatu.

Sesję zdjęciową rozpoczęliśmy jak to najczęściej ma miejsce od uwiecznienia przygotowań Pary Młodej. Oboje szykowali się w spokojnej atmosferze – Michał sam, zaś Monika w towarzystwie świadkowej, która pomagała w założeniu sukni ślubnej. Od samego początku Młodym towarzyszyła kapela góralska, w tradycyjnych góralskich strojach, której śpiew i instrumenty nadawały uroczystości wyjątkowego klimatu.

Ceremonia ślubna w Parafii Ojców Paulinów

Jak możecie zobaczyć na fotografiach, muzyka na żywo w wykonaniu górali towarzyszyła Parze Młodej w drodze do Kościoła, oddalonego od hotelu zaledwie o 300 metrów. Trzeba przyznać, że piękna, rzeźbiona świątynia urzekła swym góralskim wystrojem i lekkością już niejedną parę, stąd nie dziwi fakt, że i Monika z Michałem wybrali ją na miejsce ceremonii ślubnej. Goście oraz pielgrzymi przybywający na Bachledówkę zgodnie twierdzą, że łatwiej tutaj o zadumę, a dodatkowo można wspominać dwóch wielkich Polaków, którzy często tu gościli, to jest Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia oraz Świętego Jana Pawła II.

Podczas ślubu Moniki i Michała w świątyni panowała podniosła, ale też serdeczna atmosfera. Nowożeńcy powiedzieli sobie „tak” w gronie rodziny oraz przyjaciół, a następnie udali się do wspomnianego już hotelu – Hotelu Bachledówka, aby świętować swój Wielki Dzień.

Wesele w Bachledówce

Wyjątkowe położenie Hotelu Bachledówka w bajkowej scenerii Podhala oczarowało wszystkich gości. Także na sali weselnej można było wyraźnie poczuć podhalański klimat. Było to zasługą ciągle obecnej kapeli góralskiej, ale też całego wystroju restauracji – kwiatowe wzory ludowe, drewniane elementy, bukiety polnych kwiatów oraz inne utrzymane w tym stylu dekoracje wprowadzały bardzo ciepły, sielankowy nastrój. Para Młoda zatańczyła swój pierwszy taniec, a następnie parkiet zapełnił się gośćmi. W dalszej części wieczoru zabawa weselna trwała w najlepsze, było mnóstwo radości, śmiechu, życzeń, toastów i oczywiście tańców.

Niezwykłe widoki, które roztaczają się ze wzniesienia Bachledówka, stworzyły przepiękne tło do mini sesji zdjęciowej Pary Młodej przy samym lokalu.

Sesja plenerowa na Górze Zborów

Na miejsce sesji poślubnej, plenerowej Monika i Michał wybrali Górę Zborów. To skaliste wzgórze położone jest na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Mieści się na nim rezerwat przyrody Góra Zborów z licznymi jaskiniami, w tym Jaskinią Głęboką udostępnioną do turystycznego zwiedzania. Góra Zborów to bardzo chętnie wybierane miejsce do sesji fotograficznych – znajdujące się tu ogromne skały oraz ich kształty są niezwykłe i fantastycznie prezentują się na zdjęciach. Para Młoda zdecydowała się pozować o zachodzie słońca, w efekcie powstały więc bardzo romantyczne, urzekające ujęcia.

Nowożeńcom życzymy dużo miłości, wszystkiego najlepszego oraz kontynuowania wspólnej pasji do gór!

Fotograf Kielce poleca:

Sala weselna: Bachledówka

Sesja plenerowa: Góra Zborów

Fotografia: Dziopa.pl Fotografia Ślubna i Eventowa/ Fotograf na wesele Kielce/ Fotograf weselny Kielce/ Fotograf ślubny Kielce

Share this post: