Najważniejsze kadry ze ślubu i wesela - jakich ujęć nie może zabraknąć? | Kielce - dziopa.pl
ScrollToTop

Najważniejsze kadry ze ślubu i wesela – jakich ujęć nie może zabraknąć?

Najważniejsze kadry ze ślubu i wesela – jakich ujęć nie może zabraknąć?

Czy opłaca się zamówić profesjonalne zdjęcia ze ślubu i wesela? Czy fotografie robione przez przyjaciół nie wystarczą? Obecnie rzadko która para zadaje sobie tego typu pytania, ponieważ doskonale wie, że zdjęcia staną się pamiątką na długie lata, a nikt, tak jak doświadczony fotograf, nie uchwyci buzujących podczas tej uroczystości emocji… I miłości, którą widać między zakochanymi.

Ukradkowe spojrzenia, delikatny dotyk ręką, pocałunek złożony na obrączce – to chwile, które z czasem mogą zatrzeć się w naszej pamięci, jednak nigdy nie znikną z fotografii. Choć oczywiście należy polegać na profesjonalizmie fotografa, to jednak warto przed ślubem zastanowić się nad tym, jakich kadrów z tego wielkiego dnia nie może zabraknąć. Zatem zanim powiecie sobie sakramentalne “tak”, usiądźcie i pomyślcie, z jakich momentów chcecie mieć zdjęcia i koniecznie porozmawiajcie o tym z fotografem.

Jeśli jednak nie jesteście pewni, czy pamiętacie o wszystkich najważniejszych kwestiach, zajrzyjcie do naszego poradnika!

Piękne ujęcia i piękne wspomnienia

W zależności od tego, czy zdecydowaliście się na fotografa jedynie w trakcie uroczystości i wesela, czy jednak robicie również sesję ślubną, musicie obmyślić plan działania na jedną i drugą okazję. Po pierwsze ustalcie, w jakiej stylistyce mają być wykonane fotografie. Jeśli nie chcecie pozowanych i sztucznych zdjęć, od razu zakomunikujcie to fotografowi. Z pewnością będzie wiedział, jak sprawić, aby pamiątki były naturalne i piękne. Oczywiście kilka pozowanych zdjęć jest koniecznych, szczególnie, jeśli mają na nich pojawić się wszyscy goście.

Od czego powinien zaczynać się reportaż ślubny? Oczywiście od przygotowań panny młodej i pana młodego. Wtedy zazwyczaj można znaleźć również chwilę czasu na zrobienie zdjęć z rodzicami czy rodzeństwem. Ubieranie się, zakładanie biżuterii, butów, podwiązki, muchy czy zegarka w przypadku pana młodego.

Następnie rozpoczyna się już część oficjalna. Pojawia się ukochany i przychodzi czas na tak zwany “first look”. Te zdjęcia są niezwykle ważne dla pary młodej. To właśnie wtedy pan młody po raz pierwszy widzi swoją przyszłą żonę w pełnej ślubnej krasie. W następnej kolejności warto, aby fotograf zrobił zdjęcia w momencie błogosławieństwa, wyjścia z domu panny młodej i oczywiście zdjęcia w trakcie wchodzenia do kościoła.

Podczas mszy ślubnej najważniejsze momenty to: składania przysięgi przez parę młodą, zakładanie obrączek i oczywiście pocałunek. Fotografowie mają wtedy również okazję zrobić kilka zdjęć przybyłym gościom. Nie może także zabraknąć fotografii sprzed kościoła podczas rzucania groszami i ryżem.

Po przyjeździe na salę weselną dzieje się naprawdę wiele. Po pierwsze rodzice pary młodej witają zakochanym chlebem i solą. Następnie pan młody przenosi ukochaną przez próg sali i wszyscy zebrani goście śpiewają sto lat. Po hucznym przywitaniu przychodzi czas na złożenie życzeń, a po obiedzie para młoda musi zatańczyć pierwszy taniec. Oczywiście wszystkie te chwile powinny być uwiecznione na fotografiach. Na zdjęciach koniecznie muszą się również znaleźć podziękowania dla rodziców.

Podczas wszystkich ustaleń z fotografem ważne jest, abyście poinformowali go o różnych dodatkowych atrakcjach, które planujecie. Jeśli chcecie zdjęcia z zimnymi ogniami, to również to zaznaczcie. Jeśli planujecie krótką sesję w trakcie ślubu lub chcecie zdjęcia z najbliższą rodziną, ustalcie z fotografem, jaką ma na to wizję.

A przede wszystkim pamiętajcie o znakomitej zabawie i dajcie profesjonaliście was zaskoczyć!

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Wesele z klasą