fbpx

Prawdziwe wesele z pompą Moniki i Rafała

Prawdziwe wesele z pompą Moniki i Rafała

Przesympatyczna, piękna Młoda Para, wyjątkowo liczni goście i cudownie rodzinna atmosfera. Tak zapamiętam ślub oraz przyjęcie weselne Moniki i Rafała, które odbyło się w maju 2022 roku niedaleko Kielc i które mieliśmy przyjemność fotografować. Serdeczna, familijna aura towarzyszyła Młodym już od etapu przygotowań, które odbywały się w domach rodzinnych narzeczonych, oczywiście z nieocenioną pomocą świadkowej i świadka. Zgodnie z tradycją, jeszcze przed ceremonią zaślubin Młodzi przyjęli błogosławieństwo od Rodziców.

Ślub odbył się w Kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Węgrzynie. Przepiękna świątynia  zbudowana na przełomie lat 50. i 60. z cegły oraz z miejscowego czerwonego piaskowca zachwyca nie tylko z zewnątrz, ale również w środku dzięki przestronnym i dekoracyjnym wnętrzom. Monika i Rafał powiedzieli sobie „tak” w licznym gronie bliższej i dalszej rodziny, na dowód czego wykonaliśmy pamiątkowe grupowe zdjęcie przed Kościołem już po zaślubinach. Następnie nowożeńcy udali się do Centrum Konferencyjno – Bankietowego Markiz mieszczącego się w malowniczej okolicy powiatu koneckiego nieopodal Końskich. Tutaj czekali już Rodzice, którzy wedle staropolskiego obyczaju, powitali Młodych chlebem i solą.

Okazała uroczystość weselna

Wybrane na wesele Markiz Końskie i jego przestronne sale okazały się idealnym miejscem dla tak dużego przyjęcia. Lokalizacja z dala od zgiełku miasta, otoczenie pięknego ogrodu i jeziorka stworzyły niepowtarzalny klimat. Po podziękowaniach przekazanych Rodzicom Młoda Para przyjęła serdeczne życzenia od zebranych gości, a następnie zachwyciła wszystkich swym pierwszym tańcem. Uczestnicy wesela coraz liczniej gromadzili się na parkiecie, do czego zachęcał zespół grający muzykę na żywo.

Serca gości podbiła wybitna nowoczesna kuchnia polska, oparta o pyszne produkty regionalne, a także świetna obsługa barmańska serwująca popisowe, kolorowe drinki. Na uwagę zasługiwał też ogromny, czteropiętrowy tort. Goście bardzo chętnie brali udział w inicjowanych przez Panią konferansjer przeróżnych zabawach weselnych, które dostarczyły uczestnikom mnóstwo radości. Udało nam się przy tym zrealizować wiele efektownych ujęć, między innymi fajne, grupowe zdjęcia ze sztucznymi zimnymi ogniami. Wykonaliśmy również sporo fotografii w czerni i bieli, wśród których wyróżnia się ujęcie Pary Młodej na tle podświetlonego napisu Miłość.

Urokliwa sesja w Oblęgorku

Plenerowe zdjęcia odbyły się w ogrodzie Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Na miejsce sesji ślubnej jest on wybierany przez wiele Par Młodych, gdyż faktycznie znajdujący się tu park jest pełen niezwykłego uroku i poleca go prawie każdy fotograf na ślub (Kielce). W XIX wiecznym eklektycznym dworku znajduje się muzeum powstałe w 1958 roku z inicjatywy dzieci pisarza, córki Jadwigi Korniłowicz i syna Henryka Józefa. Dziś w obiekcie organizowane są również liczne koncerty, wystawy oraz plenery malarskie mające na celu popularyzację wiedzy o życiu i twórczości Sienkiewicza.

Okolice wokół dworku otacza stary duży park w stylu angielskim, w którym dominują wiekowe dęby i lipy. Tutaj właśnie, na tle bogatej roślinności, ale też zabytkowych, okazałych schodów i balustrad obiektu wykonaliśmy romantyczną sesję ślubną Moniki i Rafała. Nastrojowe promienie słońca przebijały się przez drzewa, dodając lekkości ujęciom na dworkowym pełnym majestatu tarasie.

Ogród Pałacyku w Oblęgorku był doskonałym dopełnieniem eleganckiego, ale jakże hucznego Wielkiego Dnia Młodej Pary. Nowożeńcom życzymy wszystkiego najlepszego!

Fotograf Kielce poleca:

Sala weselna: Markiz Końskie

Sesja plenerowa: ogród Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku Fotografia: Dziopa.pl Fotografia Ślubna i Eventowa/ Fotograf na wesele Kielce/ Fotograf weselny Kielce/ Fotograf ślubny Kielce

Share this post: