Sesja ślubna w plenerze? Co warto przygotować. Część 2.

Sesja ślubna w plenerze? Co warto przygotować. Część 2.

Sesja ślubna w plenerze? Co warto przygotować. Część 2.

Przekonaliśmy Was w ostatnim wpisie, że warto poświęcić chwilę (no dobra, z pół dnia ?) i zdecydować się na przepiękną, romantyczną sesję w plenerze? Wyobrażacie już sobie, jak wspaniałe pamiątki z tego najpiękniejszego dnia mogą powstać właśnie w ten sposób? Sama decyzja o sesji to nie wszystko. Trzeba się jeszcze umówić z fotografem, zarządcami miejsca, gdzie ma się odbyć no i przede wszystkim odpowiednio się przygotować.

Co zabrać ze sobą na sesję w plenerze?

Zaczniemy od takich trywialnych rzeczy, mało związanymi z samym pstrykaniem zdjęć. Jednak należy pamiętać, że sesja może trwać kilka godzin. Dlatego dobrze jest zabrać ze sobą:

– buty na zmianę. Tyczy się to głównie Panny młodej, która niekoniecznie wytrzyma cały dzień na szpilkach. Ponadto ogólnie warto zadbać o sportowe obuwie, jeżeli planujemy sesję w parku czy lesie. Zmiana ujęć, scenerii, podróże w najlepsze miejsce w zasięgu oka, mogą nie tylko okropnie zmęczyć nogi w eleganckich butach, ale i zniszczyć obuwie.

– coś do przekąszenia, ale przede wszystkim wodę. Dobrze zabrać jest ze sobą, choć mały prowiant, gdyż z doświadczenia wiem, że sesja taka może potrwać kilka godzin. No i oczywiście obowiązkowo napój. Jeżeli dzień jest chłodny, warto rozważyć zabranie gorącej kawy lub herbaty w termosie, która rozgrzeje między zdjęciami.

– ciepłe nakrycie, nawet przeciwdeszczowe, żeby nie zaskoczyła nas pogoda. Chwila rozgrzewki między zdjęciami w cieplutkim sweterku, gdy na dworze chłód, na pewno pomoże.

– koc lub matę, aby móc czasem przysiąść i odsapnąć po wyczerpujących ujęciach.

Oczywiście przepiękne sesje zdjęciowe często wykorzystują nieco więcej niż przepięknych, szczęśliwych Młodych. Dlatego warto też zadbać o kilka rekwizytów. Może to być cokolwiek, jakąkolwiek macie wizje planowanych fotografii. Najczęstszymi pomysłami są:

– akcesoria piknikowe, takie jak koc, kosz, butelkę wina czy owoce,

– ciekawe rekwizyty typu piankowe serca, gołąbki czy inne akcesoria stricte przeznaczone do tworzenia sesji, czy dekoracji sali weselnej,

– symboliczne pamiątki lub prezenty od gości weselnych.

Doświadczony fotograf ślubny także zazwyczaj posiada nieco rekwizytów, które wspaniale komponują się ze ślubnymi zdjęciami.

 

Share this post: