Sesja ślubna w plenerze – jak wybrać odpowiednie miejsce i czas? Część 1

Sesja ślubna w plenerze – jak wybrać odpowiednie miejsce i czas? Część 1

Plener idealny – przepis na pamiątkę.

Dawno, dawno temu… a nawet nie tak dawno, bo jeszcze ze trzy dekady temu plener ślubny był rzadkością. Zazwyczaj fotografie upamiętniające te fantastyczne chwile były wykonywane „w biegu”, a młodzi mieli kilka pozowanych zdjęć najczęściej w studiu. Teraz plenery ślubne stają się niezastąpionym elementem historii miłości, a piękne zdjęcia Młodych rozświetlają albumy ze zdjęciami.

Oczywiście nadal krótkie sesje w dniu ślubu, z gośćmi podczas celebracji tego niezwykłego dnia to ciekawa część fotografii, ale warto także zastanowić się nad plenerem ślubnym, podczas którego mogą powstać najpiękniejsze zdjęcia.

Miejsca na plener ślubny.

W każdym zakątku świata znajdują się miejsca idealne. Czasami wielkie, znane i lubiane, a czasami małe światy, tuż pod naszym nosem, w których można wykonać przepiękne ujęcia. Przepiękne ogrody, posiadłości, parki, to miejsca magiczne, przenoszące nas do świata jak z bajki. To one są najczęściej wybierane na tego typu sesje. Jeżeli nie mamy pomysłu na plener, dobry fotograf, do którego się zgłosimy, może pomóc nam wybrać.

Niekoniecznie muszą to być sztampowe dworki, pałacowe parki. Czasami najpiękniejsze chwile można złapać w „zwykłych” miejscach. Fotograf, mistrz malowania światłem i kadrem, będzie umiał wyciągnąć z nich najpiękniejsze ujęcia i momenty. Piękne fragmenty architektury, ciekawa przyroda w skali mikro i wiele innych niesamowitych obrazów można uwiecznić wokół nas. Wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć… i zauważyć możliwości.

Kiedy sesja w plenerze?

Nie zawsze mamy czas na sesję w trakcie poślubnej krzątaniny. Dlatego wiele sesji plenerowych powstaje po jakimś czasie, gdy Młodzi już odsapną po weselnym szale. Ponadto czasami nie sprzyja pogoda lub wolimy sesję w ciepłych promieniach słońca, pomimo ślubowania sobie miłości w szary jesienny czy zimowy dzień. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sesję plenerową nieco przesunąć. Tym bardziej że sam plener, aby wyszedł jak najpiękniejszy, wymaga zarówno od Was i jak i od fotografa nieco poświęcenia, zaangażowania i cierpliwości. Jednak ostateczne wyniki zachwycają!

Zdjęcia z sesji plenerowej nie są czymś, co powinno się mieć. To coś, co musi się znaleźć w Waszym albumie! Popatrzcie sami!

A już w następnym tygodniu, w kolejnej, 2 części tekstu „Jak się przygotować oraz ile czasu trwa sesja”.

 

 

Share this post: