Tort

Tort weselny. Smaczne dopełnienie wesela.

Tort to chyba jedyne danie, które ma tak niezwykle ważne znaczenie podczas uroczystości weselnych. Czy wynika to z samej tradycji tortu podczas ważnych wydarzeń, czy może ma szczególne znaczenie krojenie tortów przez młodych? Zdania są różne. Jednak wiadomo, że bez tego przysmaku wesele nie będzie miało takiego samego wymiaru.

Zamówienie tortu weselnego to ważny element przygotowań do ślubu. Ma być to olbrzymia, słodka chwila, która starczy dla każdego gościa. Dlatego musi być ona na swój wyjątkowa. Torty mogą być mniej lub bardziej spersonalizowane, klasyczne albo z odrobiną fantazji, ciekawe zarówno w smaku, jak i wyglądzie. I to właśnie w stronę tego ostatniego pójdziemy w tym wpisie.

Dekoracje weselne na tortach.

Tort weselny ma pełne prawo, jak i wręcz „obowiązek” być niezwykłym, smacznym dopełnień uroczystości. A żeby był wyjątkowy tak samo jak Państwo Młodzi, powinien być robiony na specjalne zamówienie.

Wielkość…? Ma znaczenie.

A może nawet nie tyle sama wielkość ile rozmach, z jakim zrobiony jest weselny przysmak. Taką samą ilość słodkości można zawrzeć na jednopoziomowym torcie co i na piętrowym wykony w odpowiedniej skali. Naszym zdaniem, nawet najmniejszy, ale wielopoziomowa tort wygląda dużo bardziej okazale. Ponadto jest to też świetne rozwiązanie, gdy ciężko wam wybrać wyłącznie jeden smak.

Wszystkie odcienie miłości.

Nie ma problemu ze stworzeniem tortu idealnie pasującego do wnętrza Sali weselnej dekoracji, czy Państwa Młodych. Oferty cukiernicze stale rozszerzają wachlarz opcji i proaktywnie nie ma dla niech niemożliwego do uzyskania koloru słodkiej polewy czy posypki. Może warto zrobić więc tort nieco „tematyczny”?

Na bogato.

Tort weselny to niesamowita deklaracja stołu, chwilowy mistrz pierwszego planu podczas uroczystości i niezapomniana pamiątka na zrobionych w czasie wesela fotografiach. Zasługuje on na wyjątkową oprawę, choćby tylko stał na stole krótką chwilę, zanim Gościce zaczną się nim rozkoszować. Dobry cukiernik zadba o to, by tort weselny był małym dziełem sztuki. Ogrom dekoracji cukierniczych nie pozostawia nic do życzenia. Wprawny cukiernik wytworzy z nich niezwykłe ornamenty, obrazy czy figurki przedstawiające choćby Państwa młodych.

W kadrze.

Rozmach, wykorzystane materiały i ciekawe rozwiązania sprawią, że tort weselny na długo stanie się symbolem uroczystości. Uwiecznienie go, na fotografiach często dodaje im jego słodkiego smaku. Naszym zdaniem powinien więc także być… lekko fotogeniczny ?

Share this post: