fbpx

Domek kanadyjski – zajrzyjcie do jego wnętrza!

Domek kanadyjski – zajrzyjcie do jego wnętrza!

Domek kanadyjski w Będzinie i jego klasyczne inspirujące wnętrza

W niniejszym wpisie zapraszam do obejrzenia wykonanych przeze mnie zdjęć przepięknego domu w Będzinie. Jako fotograf architektury (Kielce) z ogromną przyjemnością przyjąłem zlecenie sfotografowania tej bardzo ciekawej rezydencji.

Właśnie tutaj, w jednym z najstarszych miast Małopolski i województwa śląskiego, liczącym ponad 50 tys. mieszkańców, wybudowany został bowiem dom w technologii kanadyjskiej. Często spotykane w państwach skandynawskich i w Niemczech, domy budowane tą metodą i u nas powoli zaczynają cieszyć się zainteresowaniem. Dzieje się tak zapewne ze względu na niższe koszty budowy niż w przypadku obiektów murowanych, oszczędność w eksploatacji oraz ekologiczność. Jak prezentuje się efekt końcowy budowy domu powstałego na bazie drewnianego szkieletu, do którego montuje się wielowarstwowe ściany, możecie zobaczyć na ujęciach z zewnątrz. W zasadzie trudno o dostrzegalne różnice.

Jak widać na dalszych zdjęciach, również wnętrze domu okazało się wyjątkowe i „z duszą”. Przekraczając jego próg od razu można było poczuć bijące z niego ciepło i rodzinną atmosferę. Takie wrażenia potęgowały jeszcze starannie urządzone, utrzymane w stylu angielskim klasyczne wnętrza. Z jednej strony mamy tu do czynienia z dość sielankową i romantyczną odsłoną, przywołującą na myśl styl cottage, a nieraz styl kolonialny, co jest widoczne w przytulnych aranżacjach i licznych kwiatach. Z drugiej strony nie brakuje tutaj charakterystycznych dla luksusowych przestrzeni kryształowych żyrandoli, bogato zdobionych ram i innych eleganckich dekoracji.

Zgodnie z intencją właścicieli najwięcej fotografii zostało wykonanych na parterze, gdzie znajduje się kilka komfortowo zaaranżowanych stref relaksu. Uwagę przykuwa w szczególności przestrzeń w stylu kolonialnym, usytuowana przy przepięknych przeszkleniach z trzech stron, dzięki którym można mieć wrażenie, że taras i ogród są integralną częścią domu. Wnętrze salonu, ale też kuchni, sypialni i łazienek ozdabiają piękne, stylowe meble. Na górze odkryłem także składającą się z kilku regałów biblioteczkę, jakże charakterystyczną dla stylu angielskiego.

Zdjęcia potrafią oddać nie tylko przepiękną estetykę wnętrz, ale też prawdziwą atmosferę domu. Każdy fotograf wnętrz (Kielce) stara się więc jak najlepiej wykorzystać tę możliwość. Fotografia mieszkań (Kielce) i fotografia domów (Kielce) to również moja pasja, dzięki której mogę odkrywać, a potem dzielić się z Wami zdjęciami inspirujących wnętrz.

Jeżeli interesuje Cię fotografia wnętrz – Kielce i okolice – to mam nadzieję, że zdjęcia domu w Będzinie przypadły Ci do gustu. A jeśli akurat planujesz sprzedaż lub wynajem domu lub mieszkania, to zapraszam Cię do skorzystania z moich usług. Zdjęcia wnętrz potrafią niejednokrotnie być bardziej przekonujące dla potencjalnego nabywcy niż najpiękniejszy opis pod zdjęciem.

Share this post: