fbpx

Aneta i Rafał – sesja ślubna w Tokarni

Aneta i Rafał – sesja ślubna   w Tokarni

Sesja ślubna Kielce i okolice. Miejsca piękne i niezwykłe.

Przed nami kolejny sezon ślubny. W tym roku pewnie nieco ograniczony ze względu na panującą na świecie sytuację, ale to jeszcze nie znaczy, że będzie problem ze zjawiskową sesją ślubną. 

Nagle sesje zdjęciowe na tle wieży Eiffla czy na egzotycznych wyspach nie są tak w zasięgu ręki jak do tej pory można było z nich skorzystać. Jednak czy to źle? Dlaczego akurat 1000 kilometrów dalej ma się znajdować „TO” miejsce.  Może jest o wiele bliżej niż się komukolwiek wydaje?

Jak mówi stare powiedzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Gdzie więc może odbyć się pomimo panujących restrykcji sesja ślubna? Kielce i okolice dają kilka naprawdę ciekawych możliwości.

Zapraszamy na mały rajd po naszych regionach w poszukiwaniu pleneru idealnego.

1.  Jak ślub i Kielce, to kolejnym wyrazem powinien być pałac. Oczywiście Pałac Biskupów Krakowskich. Sesja w tym przepięknym kompleksie to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań. Miejsce przeurocze, klasyczne, bajkowe. Każdy znajdzie swój przymiotnik opisujący jego cechy. 

Zdjęcia wykonane w Pałacu Biskupów Krakowskich przekazują cały romantyzm chwili, piękno i niewinność Młodych oraz cieszą po prostu wspaniałymi ujęciami.  Niezależnie od pory roku zawsze można zaleźć tam ten moment, który pozostaje najpiękniejszym wspomnieniem uwiecznionym na fotografii.

Zarówno z zewnątrz budynku jak i wewnątrz można uchwycić najwspanialsze chwile w baśniowej oprawie. Sala przedstawiająca wnętrze z poprzedniej epoki? Nie ma problemu! A może widoki z zewnątrz z widokiem na przepiękną fasadę przed wejściem lub cudowny, magiczny pałacowy ogród. 

Zdjęcia i ryciny przedstawiające Pałac Biskupów Krakowskich na przełomie stuleci zawsze posiadają sobie to coś, co po prostu zachwyca.

Nie da się ukryć, że to jedno z na pierwszy rzut oka najlepszych i niesamowitych miejsc.

2. Czy można jeszcze gdzieś zrobić idealne zdjęcie ślubne? Kielce to nie tylko super odrestaurowany pałac, ale także gratka dla fanów nieco mroczniejszej lub tajemniczej, ale nadal romantycznej stylizacji. 

Piekoszów, a przed wiekami Piękoszew… sama nazwa wsi powoduje już uśmiech na twarzy. A co może być tam tak piękne? Jakkolwiek to nie zabrzmi, uroku tej małej miejscowości nadają niesamowite ruiny. 

Podzamcze Piekoszowskie ma moc zauroczania każdego. Gdzieś wśród ogromnych gołych już murów, porośniętych bluszczem i inną, bujną roślinnością znajdują się przepiękne miejsca, gdzie nieśmiałe promienie słońca, przebijające się przez fragmenty ścian tworzą niezwykłą, tajemniczą aurę.

Nie odnajdziemy tam strojnych wnętrz czy przepychu, nie powstaną tam barokowe, przebogate dzieła, ale dla tych którzy lubią odkrywać niesamowite miejsca, szukać promienia słońca w cieniu historii, zdecydowanie jest to jedna z najciekawszych propozycji na reportaż ślubny Kielce.

3. Nadal nie bardzo? To może skansen? 😉 A dokładniej to Park Etnograficzny w Tokarni.

Coraz częściej w branży fotograficznej króluje styl boho oraz klimaty rustykalne. Mają one swój niesamowity urok, ciepło, które często trudno uzyskać w inny sposób, a także łączą nas, nowoczesnych ludzi XXI wieku z niedawnymi jeszcze przodkami, którzy żyli w zgodzie z porami roku i naturą.

Tokarnia to miejsce, gdzie czas się zatrzymał i uparcie zmusza nas do zastanowienia się nad przemijającymi zwyczajami. Odnajdziemy tu niezwykle dobrze zachowane budynki prostych ludzi, ale także i takie twory jak kościoły, dwory, folwarki. Wszystko co przenosi nas do innej epoki.

Jest to nie tylko idealne miejsce, gdzie może się odbyć sesja ślubna Kielce i okolice, ale także całość uroczystości, łącznie z hucznym, folkowym weselem.

Zobaczcie poniżej sami jaka cudna sesja ślubna Anetki i Rafała tam powstała. <3

3. Marzysz o sesji na łonie natury? I tutaj znów Kielce i okolice zaskoczą mnogością ciekawych rozwiązań. 

W tym wpisie na tapetę, a raczej na kliszę (choć pewnie teraz powinno być na dysk 😊) weźmiemy Rezerwat Przyrody Karczówka. To niezwykłe wzniesienie Pasma Kadzielniańskiego to od wczesnej wiosny, do później jesieni bogactwo kolorów, światła i niesamowitego piękna przyrody.

Zarówno w skali mikro jak i makro, można odnaleźć niesamowite ujęcia. Od pojedynczych formacji roślinnych czy skalnych, które aż proszą, żeby uwiecznić je na pamiątkowej fotografii, aż po zdjęcia ukazujące przepiękne widoki, na tle których Młoda Para otrzyma niesamowity obraz z częścią Tego dnia na zawsze.

Dla tych co mimo wszystko chcą nieco dawnej architektury na szczycie Karczówki znajdują się zabudowania kościoła św. Karola Boromeusza i klasztor pobernardyński.

Sesja ślubna w Kielcach i okolicach.

Zainteresowało Was co mogą zaoferować w temacie „fotografia ślubna” Kielce? A może znacie inne cudowne miejsca w województwie świętokrzyskim, gdzie sesja z tego najpiękniejszego dnia może jeszcze bardziej podnieść nastrój i wyjątkowość chwili? Przyjmujemy zlecenia na przepiękne sesje ślubne nie tylko w wyżej opisanych plenerach, ale w każdym innym miejscu, gdzie według Was powstanie najpiękniejsza ilustracja Waszej dozgonnej miłości. Daj nam ją namalować…

Share this post: